Ankel Carpet .Halı İpek üretim silk carpet rug production.

16.09.2018

Ankel Carpet. Ankel Carpet .Halı İpek üretim silk carpet rug production.

İpekböceği, kelebeğin gelişmesinde bir önceki aşamadır. İpekböceği, ağzındaki bezelerden salgıladığı bir maddeyle kendine koza örer. Bu salgı, yumuşak ve parlak bir lif olup, iplik kısmını oluşturan “fibroin” ve kozayı bir arada tutarak sağlamlık kazandıran “sericin” denilen iki kısımdan oluşur.

Bursa yöresinde yetişen dut yapraklarının beslediği tırtıllar, sarı olan bu kozaların beyaz koza olmasını sağlamıştır ve Hereke ipek halılarımız bu beyaz kozadan elde edilen ipek telcikler ile dokunmaktadır.

Bu sebepten dolayı yazımın başında “Hereke’de, tüm bu zorlu şartlarda hala mucizevi bir şekilde hakiki ipek halı dokunmaktadır” dedim. Değişen şartlar fiyatların artışı ve rekabet ortamına rağmen, cm karede artan düğüm sayıları ile her sene peş peşe kırılan “Guinness Dünya Rekorları”, diğer bütün dünya markası el ipek halılarının “Hakiki  İpek Halısının” yanına yaklaşmasını imkansız kılmaktadır. Zirvenin tek sahibi  İpek Halısı dünyanın en kaliteli  dokunmuş el halısı ünvanını daha yıllarca koruyacaktır.

ANKEL CARPET

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Translate